• 26CZE
  NOWOŚĆ! Depilacja laserem diodowym DepiLux Light!

  NOWOŚĆ! Depilacja laserem diodowym DepiLux Light!

  Depilacja laserowa – DepiLux Light – laser diodowy - jest to urządzenie umożliwiające szybkie usuwanie włosów za pomocą diody laserowej o dużej mocy 808nm. Pozwala dostosować parametry pracy do tonacji skóry, dzięki czemu unikniemy poparzeniom. Światło, wygenerowane przez głowicę zabiegową urządzenia, wchłaniane jest przez melaninę mieszka włosowego, w wyniku czego zostaje wytworzone ciepło i zwiększa się temperatura włosa. Gdy temperatura osiągnie odpowiedni poziom, struktura mieszka włosowego zostaje załamana. Następnie, owłosienie ulega naturalnym procesom fizjologicznym pacjenta i w efekcie zanika. Zabiegi musza być powtórzone minimum 5-6 razy w odstępie od 4 do 6  tygodni. Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne . Laser nie działa na włosy bardzo jasne i siwe. Ze względu na przeprowadzone wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pensetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów dla uzyskania lepszych wyników

  System został wyposażony w moduł chłodzący TEC i Sapphire Cooling -  technologia ta schładza nam miejsce zabiegowe przed w trakcie i bezpośrednio po zabiegu. Łagodzi miejsce poddane emisji światła oraz powoduje, że odczuwalność ciepła jest znikoma. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność. To laserowe usuwanie włosów diodą może być stosowane w przypadku białej do jasnobrązowej skóry z ciemnymi włosami. Energia impulsu wynosi do 120J / cm2. Jest to trwały system usuwania włosów laserem diodowym.

  Pierwszy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją. Przeprowadzona zostaje próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki

  Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i drobne strupki, czy też niewielkie przebarwienia ustępują po 2-3 dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do tygodnia.

  Wskazania:

  • wrastające włosy
  • przebarwienia po wrośniętych włosach
  • wygoda – zbyt szybki odrost włosów po innych metodach depilacji.
  • zaburzenia endokrynologiczne – hirsutyzm, hipertrychoza (wskazane po terapii hormonalnej)
  • występowanie stanów zapalnych skóry po depilacjach chemicznych, woskiem i goleniu.
  • u mężczyzn mających problem z przerzedzeniem odrostu po goleniu

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, karmienie piersią
  • świeża opalenizna oraz samoopalacze – krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
  • leki światłouczulające, retinoidy – zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek – przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
  • depilacja woskiem, pęseta (zaprzestać na 4 tyg. przed zabiegiem)
  •  bielactwo, łuszczyca
  • NIE OPALAMY SIĘ PRZED ZABIEGIEM I MIĘDZY ZABIEGAMI !

  Kiedy można wykonywać zabiegi?
  Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Należy pamiętać, że przed zabiegiem jak i po przez okres około trzech tygodni trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz bezwzględnie zrezygnować z solarium. Skóra opalona jest skórą podrażnioną i nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów.

  Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?

  Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepsze efekty.

  Dlaczego skóra nie powinna być opalona?

  Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej - w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka.

  Jak długo trwa zabieg?
  Dpeilacja laserowa może trwać od 15 minut do 1,5 godziny, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej, np.: górna warga - 15 minut, pachy - 15 minut, bikini – 15 minut, nogi – 1,5 godziny. Podany czas jest szacunkowy i może ulec zmianie.

  Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?

  Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.

  Jaki czas należy "zapuszczać" włosy do zabiegu?

  Włosów wcale nie trzeba "zapuszczać", należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

  Ile zabiegów jest potrzebnych?

  Laserem diodowym wykonuje się średnio od 5 do 7 zabiegów w odstępach czasowych od 4-12 tygodni w zależności od części ciała. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia, szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynolocznymi.

  Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone?

  Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmencie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze (gdzie znajdują się również komórki odpowiadające za odrost włosa).

  Jak wygląda zabieg?

  W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. "strzał". W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera , przez którą wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę następnie przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą okolicę pokrytą włosami.

  Czy zabieg jest bolesny?

  W momencie "strzału" lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. Głowica lasera  wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co również działa znieczulająco. Dodatkowo pacjent możne zastosować znieczulenie skóry (np.: kremem EMLA) na około godzinę przed zabiegiem.

  Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?
  Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd.

  Czy można wykonać makijaż?

  Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.

  Co dzieje się z włosami po zabiegu?

  Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 2 tygodniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy.

  Kiedy efekty będą widoczne?

  Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po pięciu zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

  Czy włosy znikną na zawsze?
  Do tej pory nie wynaleziono rodzaju depilacji, która w 100% usuwałby niechciane owłosienie. Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym  min. 5 razy pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. Zdarza się, że włosy mogą odrosnąć z przyczyn fizjologicznych (min. zaburzenia hormonalne, ciąża) ale nigdy nie będzie to stan jak przed rozpoczęciem serii zabiegów.

  Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?
  Konieczność powtarzania zabiegu wynika cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, tzn. widoczne ponad powierzchnią skóry. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują właściwej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Stąd też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów.

  Jak długo trwa odstęp między jednym zabiegiem, a drugim?
  Jest to uzależnione od predyspozycji osobniczych i oczekiwanych efektów. Raz naświetlony włos nie odrasta, jednak włosy pozostające w czasie zabiegu w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy zabieg należy powtórzyć.

  Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Jakie?
  Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do paru dni. Objawy niepożądane (strupki, pęcherzyki, przebarwienia, odbarwienia) zdarzają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj wynikiem nieprzestrzegania przeciwwskazań do zabiegu.

  Czy tylko ciemne włosy można usuwać?

  Laser diodowy z powodzeniem usuwa włosy ciemne i szare. Włosy siwe, rude i blond są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji.

  CENNIK:

  Partia ciała

  Cena za 1 zabieg*

  Pakiet 5 zabiegów

  Wąsik

  99 zł

  396,00 zł

  Pachy

  169 zł

  676,00 zł

  Bikini brazylijskie

  199 zł

  796,00 zł

  Pachwiny (bikini niepełne)

  169 zł

  676,00 zł

  Szpara pośladkowa

  149,00 zł

  596,00 zł

  Uda

  179 zł

  716,00 zł

  Łydki

  179 zł

  716,00 zł

  Uda+łydki+kolana

  358 zł

  1 432,00 zł

  Kolana

  99 zł

  396,00 zł

  Plecy

  189,00 zł

  756,00 zł

  Baki

  169 zł

  676,00 zł

  Broda

  169 zł

  676,00 zł

  Brzuch

  169 zł

  676,00 zł

  Linia brzucha

  99 zł

  396,00 zł

  Policzki

  149,00 zł

  596,00 zł

  Pośladki

  179,00 zł

  716,00 zł

  Przedramiona

  179,00 zł

  716,00 zł

  Ramiona

  179,00 zł

  716,00 zł

  Stopy

  99,00 zł

  396,00 zł

  Sutki

  99,00 zł

  396,00 zł

  Szyja

  169,00 zł

  676,00 zł

  Dłonie

  99,00 zł

  396,00 zł

  Cała twarz

  169,00 zł

  676,00 zł

  Kark

  169,00 zł

  676,00 zł

  Tors

  189,00 zł

  756,00 zł

  *10% rabatu przy pojedynczych zabiegach dla Klubowiczów Magic Gym z aktywnym karnetem

Kategorie / Tagi